Konkurs na Komiks Matematyczny

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych we współpracy z Fundacją SmarterPoland i Redakcją miesięcznika Delta zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz wszystkich pasjonatów matematyki do udziału w konkursie na komiks matematyczny.

Regulamin konkursu znajduję się na stronie Dnia Popularyzacji Matematyki .

Zapraszamy do Krainy Średnich, w dniu 25 maja 2019r w ramach MiNi Akademii Matematyki

W dniu 25 maja 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład dr Barbary Roszkowskiej-Lech W krainie średnich

Na wykładzie poznacie podstawowe średnie matematyczne, zobaczycie gdzie są używane i jakie mają zastosowanie.

Po wykładzie,w godz 11.15- 12.45 zapraszamy na warsztaty.

Magia matematyki w dniu 27 kwietnia w ramach MiNI Akademii Matematyki

W dniu 27 kwietnia 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład mgr Michała Zwierzyńskiego Magia matematyki

Na nietypowym wykładzie przedstawione zostaną "magiczne" sztuczki karciane, które bazują na zasadach matematyki (i nie tylko). Przekonamy się, że niekiedy bardzo proste zasady matematyki mogą prowadzić do niespodziewanych wyników w postaci efektownych sztuczek.
Poznamy również metody, które były kiedyś wykorzystywane przez oszustów w grach karcianych, a dzisiaj służą magikom na całym świecie.

"Od fragmentu po całość czyli o sztuce uczenia się z danych" w dniu 23 marca w ramach MiNI Akademii w Radzyminie

W dniu 23 marca 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład prof Przemysława Grzegorzewskiego Od fragmentu po całość, czyli o sztuce uczenia się z danych
Wykład będzie wprowadzeniem do statystyki i analizy danych. Wybrane zagadnienia estymacji i predykcji zostaną przedstawione na przykładach problemów spotykanych w praktyce. Wskazane będzie również, w jaki sposób radzi sobie z takimi problemami statystyk i analityk danych.

Po wykładzie,w godz 11.15- 12.45 zapraszamy na warsztaty.

O kodach korekcyjnych w dniu 23 lutego w ramach "MiNI Akademii Matematyki" w Radzyminie

W dniu 23 lutego 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład drAgaty Pilitowskiej Kody korekcyjne, czyli jak można wykryć i poprawić błąd w przesyłanej informacji
Aby zwiększyć niezawodność przekazu informacji czy też poprawić bezpieczeństwo przechowywania danych stosuje się różnego rodzaju metody kodowania.

"Informacje ukryte w kodzie DNA" wykład w dniu 19 stycznia w ramach MiNI Akademii w Radzyminie

W dniu 19 stycznia 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład dr Pawła Rzążewskiego Informacje ukryte w kodzie DNA"
Zajęcia dotyczyć będą bioinformatyki, dziedziny znajdującej się na styku biologii i informatyki.
Podczas wykładu dowiecie się, w jaki sposób metody matematyczne mogą pomóc w poszukiwaniu wiadomości ukrytych w kodzie DNA. Pokażemy przykłady rzeczywistych problemów, których rozwiązanie stało się możliwe dzięki przetłumaczeniu ich na problemy matematyczne i zastosowaniu wiedzy matematyków i informatyków.

Pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia MiNI Akademii Matematyki w Radzyminie

W dniu 27 października zapraszamy uczniów Radzymina i okolic na pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia MiNi Akademii Matematyki.
O godzinie 10.00 wykład wygłosi Pani mgr Anna Zalewska .
Światło interesuje nie tylko fizyków – matematycy też znajdą wiele ciekawych zagadnień z nim związanych. Na wykładzie przedstawimy wybrane z nich. Dowiecie się, jak zmierzyć Ziemię, zobaczyć ducha i porozmawiamy o zwierciadłach.

Subskrybuj MiNI Akademia Matematyki w Radzyminie RSS