"Od fragmentu po całość czyli o sztuce uczenia się z danych" w dniu 23 marca w ramach MiNI Akademii w Radzyminie

W dniu 23 marca 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład prof Przemysława Grzegorzewskiego Od fragmentu po całość, czyli o sztuce uczenia się z danych
Wykład będzie wprowadzeniem do statystyki i analizy danych. Wybrane zagadnienia estymacji i predykcji zostaną przedstawione na przykładach problemów spotykanych w praktyce. Wskazane będzie również, w jaki sposób radzi sobie z takimi problemami statystyk i analityk danych.

Po wykładzie,w godz 11.15- 12.45 zapraszamy na warsztaty.

O kodach korekcyjnych w dniu 23 lutego w ramach "MiNI Akademii Matematyki" w Radzyminie

W dniu 23 lutego 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład drAgaty Pilitowskiej Kody korekcyjne, czyli jak można wykryć i poprawić błąd w przesyłanej informacji
Aby zwiększyć niezawodność przekazu informacji czy też poprawić bezpieczeństwo przechowywania danych stosuje się różnego rodzaju metody kodowania.

"Informacje ukryte w kodzie DNA" wykład w dniu 19 stycznia w ramach MiNI Akademii w Radzyminie

W dniu 19 stycznia 2019 godz. 10.00 zapraszamy na wykład dr Pawła Rzążewskiego Informacje ukryte w kodzie DNA"
Zajęcia dotyczyć będą bioinformatyki, dziedziny znajdującej się na styku biologii i informatyki.
Podczas wykładu dowiecie się, w jaki sposób metody matematyczne mogą pomóc w poszukiwaniu wiadomości ukrytych w kodzie DNA. Pokażemy przykłady rzeczywistych problemów, których rozwiązanie stało się możliwe dzięki przetłumaczeniu ich na problemy matematyczne i zastosowaniu wiedzy matematyków i informatyków.

Czy komputery mogą być nieobliczalne? 8 grudnia w ramach MiNI Akademii w Radzyminie

W dniu 8 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy na wykład Czy komputery mogą być nieobliczalne? dr Pawła Stacewicza. Wykład odwołuje się do jednego z esejów książki wykładowcy (pod tym samym tytułem). Opowieść o złożoności obliczeniowej algorytmów, algorytmach stabilnych i niestabilnych, a także o problemach nierozwiązywalnych algorytmicznie, czyli nieobliczalnych.

Po wykłądzie jak zwykle warsztaty.

Mózg, klocki i gwiezdne wojny na MiNI Akademii 24 listopada

W dniu 24 listopada zapraszamy uczniów Radzymina i okolic na kolejne zajęcia MiNi Akademii Matematyki w liceum im Norwida.
O godzinie 10.00 wykład wygłosi Pan dr Rafał Jóźwiak

Pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia MiNI Akademii Matematyki w Radzyminie

W dniu 27 października zapraszamy uczniów Radzymina i okolic na pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia MiNi Akademii Matematyki.
O godzinie 10.00 wykład wygłosi Pani mgr Anna Zalewska .
Światło interesuje nie tylko fizyków – matematycy też znajdą wiele ciekawych zagadnień z nim związanych. Na wykładzie przedstawimy wybrane z nich. Dowiecie się, jak zmierzyć Ziemię, zobaczyć ducha i porozmawiamy o zwierciadłach.

Przetwarzanie danych osobowych

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, że od dnia 24 maja 2018 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprzestał przetwarzania danych użytkowników MiNI Akademii Matematyki.

Dodawanie dla średniozaawansowanych w dniu 19 maja na MiNI Akademii Matematyki w Radzyminie

Zapraszamy 19 maja o godzinie 10.00 na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Grzegorz Sójka opowie o Dodawaniu dla średniozaawansowanych

Po wykładzie, jak zwykle warsztaty.
Przypominamy o zapisach na warsztaty.

Wstęp wolny

„Skonstruować niekonstruowalne” 10 lutego na MiNI Akademii Matematyki

Zapraszamy 10 lutego 2018 roku o godzinie 10.00 na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Paweł Rzążewski pokaże Wam jak Skonstruować niekonstruowalne.
Wykład będzie poświęcony konstrukcjom geometrycznym. Omówione zostaną klasyczne greckie konstrukcje za pomocą cyrkla i linijki, ich możliwości i ograniczenia. Ponadto pokażemy inne konstrukcje – za pomocą innych przyrządów (np. linijki z podziałka, która daje dużo większe możliwości, niż mogłoby się wydawać) czy w przestrzeni trójwymiarowej. Na końcu pokażemy, w jaki sposób starożytni Japończycy mogliby pomóc

Inauguracyjne zajęcia MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2016/2017

MiNI Akademia Matematyki Politechniki Warszawskiej
organizowana przez
Starostwo Powiatowe w Wołominie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie

W sobotę 22 października 2016 r. o godzinie 9.30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Konstytucji 3-go Maja 26 w Radzyminie, rozpoczniemy zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Wykład „O kolorowaniu map i nie tylko map” wygłosi dr Konstanty Junosza-Szaniawski.

Strony

Subskrybuj MiNI Akademia Matematyki w Radzyminie RSS