Przetwarzanie danych osobowych

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, że od dnia 24 maja 2018 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprzestał przetwarzania danych użytkowników MiNI Akademii Matematyki.

Rejestracja na nowe zajęcia będzie możliwa za kilka miesięcy, wtedy też każda osoba będzie musiała założyć sobie nowe konto.

How to Tell the Ducks from the Rabbits wykład prof. Iana Stewarta 12 kwietnia 2018 r w gmachu Głównym Pw

W dniu 12 kwietnia 2018 roku w Małej Auli w Gmachu Głównym PW o godz. 15.15 profesor Ian Stewart z Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii wygłosi odczyt pt. How to Tell the Ducks from the Rabbits - Mathematics of Visual Illusions.
Zapisy na wykład.

Tam też znajdziecie streszczenie wykładu i więcej informacji o wykładowcy.
Serdecznie zapraszam.

O dziwnych systemach liczbowych na MiNI Akademii w Radzyminie w dniu 14 kwietnia

Zapraszamy 14 kwietnia o godzinie 10.00 na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Tomasz Miller opowie o Dziwnych systemach liczbowych .
Na wykładzie poznacie różne, inne niz rzeczywiste, systemy liczbowe.
Po wykładzie, jak zwykle warsztaty. Przypominamy o zapisach na warsztaty.

Objętości figur 17 marca na MINI Akademii w Radzyminie.

Zapraszamy 17 marca o godzinie 9.30 UWAGA! ZMIANA GODZINY na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Leszek Sidz opowie o Objętościach figur.
Na wykładzie poznacie różne sposoby obliczania objętości brył.

Po wykładzie, jak zwykle warsztaty na których będziecie mogli zastosować to czego się nauczyliście.

Przypominam o zapisach na warsztaty.

"Kolorowanie grafów i sieci radiowe" w dniu 3 marca na MiNI Akademii Matematyki

Zapraszamy 3 marca o godzinie 10.00 na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Konstaty Junosza Szaniawski i dr Krzysztof Węsek opowiedzą o Kolorowaniu grafów i sieciach radiowych

Po wykładzie, jak zwykle warsztaty. Nie zapomnijcie o zapisach.

Tematyka i terminy wykładów Mini Akademii Matematyki w Radzyminie w roku 2018

10.02. 2018 godz.10.00 Paweł Rzążewski, Skonstruować niekonstruowalne
3.03. 2018 godz.10.00 Konstanty Junosza Szaniawski, Krzysztof Węsek, Kolorowanie płaszczyzny i sieci radiowe
17.03.2018 godz.9.30 Leszek Sidz, Objętości figur.
14.04.2018 godz.10.00 Tomasz Miller, Inne niż rzeczywiste, czyli o dziwnych systemach liczbowych
19.05.2018 godz.10.00 dr Grzegorz Sójka, Dodawanie dla średniozaawansowanych

" Proste sposoby na trudne problemy" 25 listopada na MiNI Akademii Matematyki

Zapraszamy 25 listopada o godzinie 10.00 na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Dr Paweł Naroski pokaże Wam Proste sposoby na trudne problemy

Przedstawimy oraz nauczymy się stosować trzy zasady - zasadę szufladkową, zasadę dwoistości oraz zasadę włączania i wyłączania - które mimo pozornej trywialności są bardzo silnymi narzędziami pozwalającymi na rozwiązanie problemów, którym nie dają rady nawet dużo bardziej wyrafinowane metody

Po wykładzie jak zwykle warsztaty. Nie zapomijcie o zapisach.

Tematyka zajęć MiNI Akademii Matematyki do końca 2017 r.

04.11.2017, dr Paweł Rzążewski, Nowe życie starych automatów

Wykład poświęcony będzie matematycznym początkom informatyki, czyli dziedzinie zwanej teorią automatów. Automaty to abstrakcyjne maszyny, pozwalające nam w prosty sposób opisywać i analizować zachowanie układów zmieniających się w czasie. Pomimo prostoty, automaty znajdują szerokie zastosowanie w informatyce, sztucznej inteligencji i innych dziedzinach nauki. Uczestnicy poznają podstawowe typy automatów i zobaczą, do czego można je stosować (często w zaskakujący sposób).

Tematyka zajęć MiNI Akademii Matematyki w Radzyminie w II semestrze 2017

11.03 . 2017 prof. Jarosław Grytczuk, W co grają matematycy?

"Tajemnice liczb pierwszych"poznacie 4 lutego na MiNi Akademii Matematyki

W sobotę 4 lutego 2017 r. o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Konstytucji 3-go Maja 26 w Radzyminie, kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.

Wykład „ Tajemnice liczb pierwszych" wygłosi dr Barbara Roszkowska-Lech.

Na wykładzie będzie okazja aby zapoznać się z kilkoma ważnymi faktami dotyczącymi liczb naturalnych, poznać nierozwiązane problemy oraz tych którzy przyczynili sie do odkrycia kilku liczbowych tajemnic.

"Co by było gdybyśmy mieli po 8 palców? " 21 stycznia na MiNi Akademii Matematyki

W sobotę 21 stycznia 2017 r. o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Konstytucji 3-go Maja 26 w Radzyminie, pierwsze w 2017 roku zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Wykład „ Co by było gdybysmy mieli po 8 palców? wygłosi dr Grzegorz Sójka.

Subskrybuj MiNI Akademia Matematyki w Radzyminie RSS